صفحه نخست اخبار ارتباط با صنعت
پژوهش
اشخاص
رویدادها
تعاملات بین المللی
آزمایشگاه ها
تماس با ما

برپایی هفتمین کنفرانس بين المللي رباتيک و مکاترونيک در آبان‌ماه

برپایی هفتمین کنفرانس بين المللي رباتيک و مکاترونيک در آبان‌ماه
دانشگاه صنعتی شریف هفتمین کنفرانس بين المللي رباتيک و مکاترونيک را با همکاری انجمن رباتيک ايران در آبان‌ماه سال جاری برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی؛ هفتمین کنفرانس بين المللي رباتيک و مکاترونيک با هدف ايجاد فضايي علمي و با حضور انجمن‌هاي مرتبط جهت تبادل نظر ميان محققين و صاحبان صنايع مربوطه و ايجاد ارتباط مستقيم ميان آنها، در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.
دکتر حسین نجات عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف و دبیر اجرایی هفتمین کنفرانس بين المللي رباتيک و مکاترونيک با اعلام خبر برگزاری این رویداد گفت: با توجه به رشد روز افزون تکنولوژي در جوامع بين الملل، نياز به پيشرفت در حوزه رباتيک و مکاترونيک جهت همگام شدن با کشورهاي در حال رشد امري ضروري است. از آنجا که ايران از جمله کشورهاي در حال توسعه در حوزه رباتيک و مکاترونيک مي‌باشد، اين رويداد نقطه عطفي براي مهندسين و متخصصين از سازمان‌هاي آکادميک و صنعتي جهت تکامل يک رويکرد جمعي در راستاي دستيابي به نيازهاي امروزي و آينده صنعت رباتيک محسوب مي‌شود.
وی افزود: در اين کنفرانس علاوه بر ارائه مقالات علمي، در جهت تشویق دانشجویان و صنعتگران و همچنین کمک به گسترش زمینه‌های کاربردی رباتیک و مکاترونیک یک نمایشگاه و مسابقه خلاقیت به موازات کنفرانس برگزار خواهد شد. همچنين نشست‌هايي در جهت استفاده از ظرفيتها و پتانسيل شرکت‌هاي خصوصي جهت توسعه صنعت رباتيک مورد بحث و ارزيابي قرار خواهد گرفت.
دکتر نجات در ادامه به محورهای این رویداد سه روزه اشاره کرد و گفت: ربات‌هاي پرنده و زيرآبي، ربات‌هاي بيولوژيکي، رباتيک شناختي، ربات‌هاي همکار، ربات‌هاي موازي، ربات‌هاي کابلي، سيستم‌هاي کنترل، ربات‌هاي انسان‌نما، سيستم‌هاي هوشمند و رباتيک، پايداري ربات‌ها، سيستم‌هاي مکاترونيکي، شناسايي و مدل‌سازي، طراحي حرکت و يادگيري، مکاترونيک نوري، ربات‌هاي احتمالاتي، ربات‌هاي تغير شکل پذير، رباتيک در توانبخشي، کنترل در رباتيک، ربات‌هاي خدمات رسان، رباتيک از دور، رباتيک در پزشکي، بينايي و رباتيک، ربات‌هاي سيار، ربات‌هاي ميکرو و نانو و زمينه‌هاي پيشرفته در رباتيک و مکاترونيک هوشمند از جمله محورهای اصلی این رویداد بین المللی است.
هفتمین کنفرانس بين المللي رباتيک و مکاترونيک (کنفرانس بین المللی ایکرام) طی روزهای 28 تا 30 آبان‌ماه 1398 در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد و علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس icrom.ir مراجعه نمایند.

اخبار مرتبط

28 آبان 1400
هیئت علمی

اساتید دانشکده مهندسی مکانیک

اساتید دانشکده مهندسی مکانیک

ادامه مطلب